Bliżej siebie, bliżej innych – wprowadzenie do NVC – online

20.06.2020, sobota godz. 9.30-16.30

Warsztaty online – w pełni interaktywne

Warsztaty Bliżej siebie i bliżej innych są teoretycznym i praktycznym wprowadzeniem do Porozumienia bez Przemocy zwanego także Językiem serca.

Porozumienie bez przemocy to opracowany przez M.Rosenberga sposób komunikacji, który pomaga w nawiązaniu głębokiego, autentycznego kontaktu z innymi ludźmi i samym sobą, poprzez odwoływanie się do potrzeb i uczuć, co sprzyja usłyszeniu innych i byciu usłyszanym.

Porozumienie bez Przemocy pomaga też w lepszym rozumieniu siebie, tego co dla nas ważne i pokazuje jak prosić o to czego pragniemy.

Jeśli chcesz nauczyć się jak nawiązać bliskie i głębokie relacje z innymi ludźmi, chcesz lepiej poznać siebie zapraszam Cię na te zajęcia.

PODCZAS WARSZTATÓW:

  • Poznasz podstawy Porozumienia bez Przemocy – nauczysz się odróżniać obserwację od ocen i interpretacji, nazywać uczucia, poznasz potrzeby, które są podstawą tej metody i będziesz ćwiczyć formułowanie działających próśb
  • Poznasz cztery sposoby reagowania na komunikaty, które słyszysz
  • Doświadczysz empatii
  • Zobaczysz jak nieznacznie zmieniając swój sposób komunikacji możesz wpływać na poprawę kontaktów z innymi ludźmi

 METODY PRACY:

Pracować będziemy metodą warsztatową, stosując ćwiczenia w parach, trójkach, odgrywanie ról, moderowane dyskusje. Warsztaty będą zawierały też krótkie elementy wykładu teoretycznego.

 PROWADZĄCA ZAJĘCIA:

Magdalena Wegner – certyfikowana trenerka NVC, mediatorka, socjoterapeutka. Prowadzi warsztaty rozwoju osobistego, grupy wsparcia, pracuje z nauczycielami i uczniami wspierając wprowadzanie NVC do szkół i przedszkoli. Mama dwójki dorosłych dzieci. Marzy o zobaczeniu zorzy polarnej.

Ola Gołaszewska – certyfikowana trenerka NVC, psycholog. Na co dzień propaguje NVC m.in. poprzez zajęcia grupowe i indywidualne, współwydawanie książek. Angażuje się w wdrażanie dialogowego sposobu rozwiązywania konfliktów oraz NVC w organizacjach w szczególności edukacyjnych. W życiu prywatnym mama Kacpra i Marty.

 MIEJSCE:

Online – na platformie Zoom

 TERMINY:

09.05.2020 – godz. 9.30-16.30

6 godzin zajęć z dwiema trenerkami

+ godzinna przerwa w połowie warsztatów, na wypoczynek, zjedzenie czegoś, spacer

 KOSZT:

Między 139 a 299 zł w zależności od Twoich możliwości finansowych.

Sam/a decydujesz ile chcesz/możesz zapłacić za ten warsztat.

Cena ustalona jest w ten sposób aby z jednej strony uwzględnić różne możliwości uczestników, a z drugiej zaś uwzględnić potrzeby prowadzącej zajęcia.

INFORMACJE I ZGŁOSZENIA:

Magdalena Wegner: magda@wyspa-zmian.pl , tel. 501 069 114

Lub przez formularz na górze strony

Miejsc dostępnych: 9
polecane warsztaty:

18.04.2020, godz. 10.00-17.30, Warszawa

Warsztaty wprowadzające do Porozumienia bez Przemocy.

02.03.2020 – 15.06.2020, poniedziałki  18.00-21.00

To cykl warsztatów dla nauczycieli, wychowawców i innych osób pracujących z dziećmi i młodzieżą.