Język serca w pracy z dziećmi i młodzieżą – Poznań

Piątki: 10.11.2017,  17.11.2017, 24.11.2017, 01.12.2017, Godziny 10.00-17.00 (z przerwą na obiad)

Wierzymy, że środowisko, w którym dzieci współpracują i uczą się z radością możemy stworzyć poprzez komunikację pełną szacunku i zrozumienia.Wierzymy, że środowisko, w którym dzieci współpracują i uczą się z radością możemy stworzyć poprzez komunikację pełną szacunku i zrozumienia.

Wierzymy, że autorytet najlepiej budować poznając siebie i wiedząc jak w jasny sposób komunikować to co dla nas ważne.

Dlatego stworzyłyśmy program, dla dorosłych, którzy też w to wierzą i chcą wiedzieć jak takie podejście praktykować.

Program realizujemy już od 6 lat podczas 13 edycji zajęć. Dotychczas w Warszawie, a tym razem zapraszamy osoby z Poznania do udziału w naszych zajęciach.

Dla kogo?

To cykl warsztatów dla nauczycieli, wychowawców i innych osób pracujących z dziećmi i młodzieżą. Cztery jednodniowe spotkania pomiędzy którymi będzie okazja do tego, aby w codziennej pracy wykorzystać w praktyce to czego uczyć się będziemy podczas zajęć.

Zakres

W czasie warsztatów uczestnicy zdobędą umiejętności empatycznego reagowania w sytuacjach trudnych i konfliktowych. Poznają podstawy Porozumienia bez Przemocy i to, jak ten sposób komunikacji przenosić na grunt szkoły, przedszkola czy innych placówek edukacyjno-wychowawczych.

Poruszane tematy

  • Aktywne słuchanie. Empatia
  • Złość moja, twoja, nasza. Jak na nią reagować? Jak sobie z nią radzić?
  • Odmowa jak ją oswoić i zrozumieć. Jak konstruktywnie reagować na odmowę?
  • Co zamiast kar i zawstydzania?
  • Nagrody i pochwały – spróbuj inaczej!
  • Konflikt w rozumieniu Porozumienia bez Przemocy
  • Trudne rozmowy. Jak przekształcać trudne komunikaty, aby nawiązać kontakt ze sobą i z drugą osobą?
  • Granice, jak je stawiać i jak szanować granice innych.

Jak pracujemy?

Zajęcia prowadzone będą w formie warsztatowej. Uczestnicy będą zapraszani do wspólnej dyskusji, pracy samodzielnej, w dwójkach i w większych grupach. Poruszane tematy będą okazją do tego, aby każdy z uczestników mógł przyjrzeć się konkretnym przykładom sytuacji z pracy. Taka forma pracy jest okazją do poszerzania własnych kompetencji i czerpania z doświadczenia innych.

Każda z trenerek poprowadzi 2 warsztaty.

Terminy warsztatów:

Piątki: 10.11.2017, 17.11.2017, 24.11.2017, 01.12.2017Godziny 10.00-17.00 (z przerwą na obiad)

Cena:

790 zł (za 4 warsztaty jednodniowe)

Grupa:

10-18 osób

Trenerki:

Ola Bagińska psycholog, trener. Na co dzień propaguje metodę Porozumienia bez Przemocy, szczególnie w środowisku edukacji. Jest akredytowaną facylitatorką programu Esencje Kobiecości i Męskości. Pracowała z dziećmi i młodzieżą w szkole oraz w Ośrodku Pomocy Społecznej. Jest zaangażowana w praktykę i propagowanie metody Kręgów Naprawczych. Wspiera szkoły i przedszkola we wdrażaniu PbP – pracuje zarówno z dorosłymi zaangażowanymi w prace placówki, jak i z dziećmi.

Założona przez nią Fundacja Świadomego Rozwoju propaguje empatyczną komunikację, między innymi przez współuczestnictwo w wydawaniu książek z zakresu PbP.Ola jest mamą 13-letniego Kacpra i 11-letniej Marty.

Magdalena Wegner - certyfikowana trenerka NVC, coachka, mediatorka. Stworzyła Wyspę Zmian – miejsce gdzie odbywają się warsztaty NVC, spotykają grupy wsparcia. Pracuje głównie w środowisku edukacyjnym, zarówno w placówkach państwowych jak i prywatnych. Fanka edukacji wolnościowej i wprowadzania podejścia partnerskiego do szkół i przedszkoli systemowych przy zachowaniu zdrowych granic. Wspiera nauczycieli i rodziców w drodze poznawania języka Porozumienia bez Przemocy.

Prowadzi też zajęcia dla dzieci, pomagające w radzeniu sobie z konfliktami, uczące komunikacji poprzez zabawę, gry i ćwiczenia. Mama dwójki nastoletnich dzieci. Miłośniczka podróży oraz uprawiania warzyw i owoców w ekologiczny, zgodny z naturą sposób.

Zapisy:

Na górze strony lub mailowo: magda@wyspa-zmian.pl

Potrzebujesz więcej informacji zadzwoń – tel. 501 069 114 lub napisz magda@wyspa-zmian.pl

Miejsc dostępnych: 16
polecane warsztaty:

18.04.2020, godz. 10.00-17.30, Warszawa

Warsztaty wprowadzające do Porozumienia bez Przemocy.

02.03.2020 – 15.06.2020, poniedziałki  18.00-21.00

To cykl warsztatów dla nauczycieli, wychowawców i innych osób pracujących z dziećmi i młodzieżą.