Grupy wsparcia

Grupa wsparcia dla kobiet po poronieniu i stracie okołoporodowej

Strata dziecka niezależnie od tego, na jakim etapie ciąży nastąpiła jest wstrząsem, tragedią.

Opłakujesz nie tylko stratę, której już doświadczyłaś, ale też niemowlaka, którego nie ukołyszesz do snu, roczniaka, którego pierwszych kroków nie zobaczysz … Nie tak miało być. Otoczenie nie zawsze rozumie twoje uczucia i próbuje Cię pocieszyć „jeszcze będziesz miała dziecko, jesteś młoda, będzie następne”. Ale to nie przynosi ukojenia w bólu. Ty tęsknisz za Tym dzieckiem i chciałabyś móc o tym powiedzieć.

Jeśli jesteś już w momencie kolejnych starań o dziecko lub w ciąży, to obok nadziei i radości może towarzyszyć Ci wiele pytań, niepewności i lęku, którymi chcesz się podzielić.

Jeżeli chcesz spotkać kobiety, które doświadczyły tego samego co ty aby w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze dzielić się swoimi obawami i radościami, towarzyszyć sobie i wspierać się wzajemnie. Zapraszamy.

Grupa pracować będzie w oparciu o Porozumienie bez Przemocy, metodę, która pozwala na nawiązanie głębokiego i autentycznego kontaktu i jest bliska obu prowadzącym grupę.

Obecnie nie prowadzimy zapisów do grupy.

Jeśli interesuje Cię spotkanie indywidualne napisz: magda@wyspa-zmian.pl lub zadzwoń 501 069 114

 

REKOMENDACJE

Udział w grupie wsparcia dla kobiet po poronieniu z pewnością pomógł mi wrócić do równowagi po poronieniu. Tak naprawdę tragedię kobiety, która straciła dziecko może zrozumieć tylko inna kobieta, która przeszła przez to samo. Słuchanie tego, co mówiły inne uczestniczki grupy uświadomiło mi, że wszystko, co czuję jest normalne, że mam prawo przeżywać żałobę po utracie mojego dziecka tak, jak chcę.Podczas naszych spotkań bardzo ceniłam życzliwość uczestniczek oraz ich gotowość do słuchania a czasem wspólnego milczenia. Gorąco polecam udział w grupie, zwłaszcza tym kobietom, które nie czują wsparcia czy zrozumienia ze strony najbliższych.
Magda

 

Chciałam kolejny raz podziękować dziewczynom za możliwość uczestniczenia w spotkaniach grupy wsparcia dla kobiet po stracie dziecka. Umarło mi dziecko, dlatego szukałam ratunku dla siebie i swoich bliskich wszędzie. Znalazłam tę pomoc również na grupie. Kontakt z innymi osobami doświadczonymi w podobny sposób jak ja, stworzył przestrzeń gdzie czułam się zrozumiana.Doświadczenie utraty dziecka sprawia, że stajemy się bezbronni w swoim bólu i potrzebujemy wsparcia innych. Na spotkaniach grupy zawsze była wyjątkowa, przyjazna i ciepła atmosfera. Poznałam tam bardzo różne kobiety, które tak pięknie potrafiły mówić o miłości do swoich dzieci. Spotykałam się z dziewczynami prawie rok, w tym czasie opłakiwałam pierwsze dziecko i zbierałam siły w następnej ciąży, która skończyła się szczęśliwie. Dziś mam przy sobie maleńkiego synka. Polecam tę formę wsparcia, którego na pewno potrzebują kobiety i mężczyźni po tak traumatycznych doświadczeniach.

Monika R.

Grupa wsparcia

Grupa wsparcia

polecane warsztaty:

18.04.2020, godz. 10.00-17.30, Warszawa

Warsztaty wprowadzające do Porozumienia bez Przemocy.

02.03.2020 – 15.06.2020, poniedziałki  18.00-21.00

To cykl warsztatów dla nauczycieli, wychowawców i innych osób pracujących z dziećmi i młodzieżą.